close
تبلیغات در اینترنت
مشاوره و روانشناسی-تربیت فرزند
پنجشنبه 04 بهمن 1397

ADS [A1]
اطلاعات کاربری

عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
کدهای اختصاصی

 • ترجمه متون انگلیسی شما با قیمتی استثنایی کلیک کنید
 • در طول تاریخ زنان همواره به عنوان پرورش دهنده نسل بعد، وظیفه رسیدگی به امور خانه و خانواده را بر عهده داشته اند. توانایی ذاتی آنان در مراقبت و نگهداری از کودکان، رسیدگی به امور منزل و تربیت نسل بعد، آن ها را به عنوان بهترین کسانی که می توانند به رتق و فتق امور خانه بپردازند، معرفی می کند.

  بار اصلی مسئولیت درون خانواده هم بر دوش زنان گذاشته شده است اما در این میان روابط مادر و دختر ممکن است پیچیده تر از روابط مادر با پسر باشد. بعضی مادران دختر خود را به فرزند پسر ترجیح می دهند و برخی خلاف این رفتار می کنند.یكی از بهترین و مهم‌ترین روابطی كه در این دنیا وجود دارد، رابطه میان مادر و دختر است. مادر و دختر می‌توانند بهترین دوست یكدیگر باشند و عاشقانه یكدیگر را دوست بدارند. اما گفتنی است كه به انجام رساندن این كار به وقت زیادی نیاز دارد، تا بتوانید یك رابطه خوب و درست را در میان خودتان برقرار كنید. انجام این كار همچنین به صبر و بردباری زیادی نیاز دارد و باید با میل و رغبت و رضایت هر دوی شما ایجاد شود.
   

  http://rozup.ir/view/677039/575733647.jpg

  برای برقراری رابطه ای صمیمانه با دخترتان نکات زیر را به خاطر بسپارید:


  پیچیدگی های رابطه با دختر نوجوان را در نظر بگیرید
  در سنین بلوغ، بهترین دختران هم به موجوداتی عصبانی، عبوس و ترشرو تبدیل می شوند. لازم است در این سنین بیشتر به او اطمینان بدهید تغییرات ظاهری ای که در او به وجود می آید، ظاهرش را روزبه روز بهتر خواهد کرد. در این دوران به او آزادی بدهید و اجازه دهید از اشتباه هایش درس بگیرد. به هیچ وجه فکر نکنید سرکشی او یا اینکه متهمتان می کند، به دلیل کار اشتباهی است که انجام داده اید. اهل انتقادکردن هم نباشید و بدانید دختران به چیزهای خاصی علاقه دارند و دوست دارند آراسته باشند و گاهی لازم است برای آراسته بودن کمکش کنید. به دخترتان گوشزد کنید دختران باهوش بیشتر از اینکه حرف بزنند، گوش می دهند و می دانند در چه شرایطی باید صحبت کنند. فراموش نکنید در این دوران فرزندتان سعی می کند چیزهایی را از شما پنهان کند و باید سعی کنید به حریم شخصی او احترام بگذارید.
   


  نویسنده : سید محمد

 • ترجمه متون انگلیسی شما با قیمتی استثنایی کلیک کنید
 •  

   

  علل خشونت و پرخاشگری در کودکان

   

  یکی از دلایل بسیار مهم پرخاشگری در کودکان یادگیری است. یعنی کودکانی که الگوهای رفتاری پرخاشگرانه داشته اند، همانند الگوهای خود رفتار می کنند. چنانچه پدر یا مادری خلق و خویی عصبانی و پرخاشگر داشته باشند، مسلماً فرزندشان نیز پرخاشگر خواهد شد. این رفتار توسط کودک یاد گرفته می شود. از آنجا که کودکان با والدین همانندسازی می کنند، بنابراین بسیاری از رفتارهای پدر و مادر ناخودآگاه توسط فرزندان فراگرفته می شود. توضیح این که فرآیند همانندسازی کاملاً ناخودآگاه صورت می پذیرد...

   

  http://s2.freeupload.ir/i/00055/s3coc5ncxv9m.jpg

   

   

  کته دیگر این که حتماً لازم نیست والدین با خود کودک پرخاشگری کرده باشند؛ چنانچه او شاهد رفتارهای خشونت بار پدر و مادر با افراد دیگر نیز باشد، این گونه رفتار را فرامی گیرد. بنابراین کودکان از طریق مشاهده، رفتارهای والدین را می آموزند. بر این نکته می توان تاکید کرد که کودکان با چشمان خود می آموزند، یعنی آنچه را مشاهده می کنند، یاد می گیرند، حتی اگر آن رفتار به طور مستقیم در مورد خود آنها صورت نگیرد.

   

  به ادامه مطلب مراجعه شود...  نویسنده : سید محمد

 • ترجمه متون انگلیسی شما با قیمتی استثنایی کلیک کنید
 •  

   

  حدیثی از امام صادق در رابطه با محبت به فرزندانمان

  http://s5.freeupload.ir/i/00054/b7ljmlc264uc.png

   


   قال الامام الصادق – (عَلَیْهِ السَّلامُ):
  اِنَّ اللّهَ‏ لَيَرحَمُ العَبدَ لِشِدَّةِ حُبِّهِ لِوَلَدِهِ ؛
  بدون ترديد ، خداوند بر بنده خود به خاطر شدّت محبّت به فرزندش ، رحم مى‏كند.(كافى ، جلد 6، ص50 )

  نویسنده : سید محمد

 • ترجمه متون انگلیسی شما با قیمتی استثنایی کلیک کنید
 •  

   

  5 تکنیک تربیتی برای خردسالان

   

  مدام نه گفتن به کودکتان تنها باعث می شود که او کلمه نه را یاد بگیرد، پس بهتر است شیوه های تربیتی اصولی تری را به کار ببرید.

   

  http://s5.freeupload.ir/i/00054/hm12ggyf4vnn.jpg

   

   تربیت کودک، مخصوصاً کودکان دردسر ساز می‌تواند بهترین و بد‌ترین نتایج را برای ما والدین به بار آورد. خیلی ناراحت کننده است که کودک پس از چندین بار تذکر باز هم به پرتاب کردن اشیاء یا زدن خواهر و بردارش ادامه می‌دهد. اما جلوگیری از عصبانیت خود می‌تواند والدین خوبی از ما بسازد. زیرا تربیت کودک با اعتماد شروع می‌شود. کودکی که مطمئن است والدینش به هنگام نیاز به او غذا خواهند داد، هنگامی که برای مثال به او می‌گویند که «دست نزن!» نیز به آن‌ها اعتماد می‌کند. به همین دلیل تربیت برای کودکان زیر ۲ سال بیشتر در مورد ایجاد اطمینان آن‌ها به شماست تا در مورد تنبیه. تربیت در این سن به معنی پاسخ به گریه‌های او، قرار دادن او در گهواره یا صندلی‌اش و صرف زمان زیادی برای در آغوش گرفتن یکدیگر است.

  البته، این کار به این سادگی نیست. حتی در مورد والدین و نوزادان وابسته و صمیمی هم مشکلاتی پیش می‌آید. اما اگر از زاویه دید کودکتان به رفتاری بنگرید، می‌توانید برای هدایت رفتار او واکنش درستی داشته باشید. به عنوان مثال مادری تعریف می‌کرد که کودک نوپای او به نام لورا یک بار ناگهان یک پاکت شیر از یخچال برداشت و آن را روی زمین انداخت و شروع به به خندیدن کرد. مادر لورا به جای اینکه عصبانی شود و او را سرزنش کند، درباره اتفاقی که افتاده بود با خونسری و ملایمت با او صحبت کرد. وقتی از او پرسیدیم که چطور توانسته با این قدر خونسردی مشکل را رفع کند پاسخ داد: «از خودم پرسیدم که اگر من جای لورا بودم، دوست داشتم مادرم چه رفتاری بامن داشته باشد؟»

  گاهی وقت‌ها بیرون آمدن از دنیای خودتان و قرار گرفتن در جای کودکتان باعث کاهش فشار‌های روانی می‌شود. بنابراین اگر کودک نوپایتان با انجام کاری اعصابتان را به هم ریخت، این شعار تربیتی را به یاد آورید که: «خودتان را جای او قرار دهید. با این کار (تقریباً!) همیشه پاسخ درستی به او خواهید داد.»
  نمی‌دانید در شرایط نا‌امید کننده خاص چه کار کنید، در ادامه توصیه‌هایی در این مورد ارائه می‌شود:

   

  برای خواندن مابقی مطلب به ادامه مطلب مراحعه فرمایید


  نویسنده : سید محمد

 • ترجمه متون انگلیسی شما با قیمتی استثنایی کلیک کنید
 •  

   

   

  برای تربیت فرزندان خرد سال خود نکته ای ساده وجود داره که باید بدانیم

   

  http://s5.freeupload.ir/i/00054/p3lc5b4zb7to.jpg

   

  قانون تربیت بسیار ساده است: تا هفت سال کودک آزادانه بازی کند و آزاد باشد.

    عمل به این دستور قدری مشکل است، زیرا باید وی را از خطر نیز دور نگاه دارید. هم محدود نکنید و هم محدود کنید.

    راه حل به این است که تا قدر ممکن اسباب خطرآفرین را از دسترس وی دور کنید، و نه اینکه او را از وسایل خطرآفرین!

    محیط را امن کنید نه او را مجبور به رعایت ایمنی.  نویسنده : سید محمد
  آمار سایت
  آمار مطالب
  کل مطالب : 19
  کل نظرات : 2
  آمار کاربران
  افراد آنلاین : 1
  تعداد اعضا : 0

  آمار بازدید
  بازدید امروز : 9
  باردید دیروز : 2
  گوگل امروز : 0
  گوگل دیروز : 0
  بازدید هفته : 20
  بازدید ماه : 74
  بازدید سال : 74
  بازدید کلی : 4,483
  خبرنامه
  براي اطلاع از آپدیت شدن سایت در خبرنامه سایت عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود

  جستجو